Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Podniesienie kompetencji zawodowych studentów Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w odpowiedzi na oczekiwania przyszłych pracodawców

Opis projektu

Celem projektu jest podniesienie kompetencji zawodowych, komunikacyjnych, analitycznych, językowych, informatycznych oraz interpersonalnych 100 studentów i studentek studiów stacjonarnych II stopnia kierunków Biologia, Biotechnologia, Ochrona Środowiska oraz Biologia Żywności i Żywienia Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Wsparciem objęci są studenci czterech ostatnich semestrów studiów II stopnia. Udział w projekcie umożliwia im lepsze przygotowanie się do wejścia na rynek pracy poprzez zdobycie nowych kompetencji lub kwalifikacji, wpisujących się w oczekiwania pracodawców.

W ofercie znajdują się bowiem specjalistyczne szkolenia i kursy (w tym kończące się certyfikatami). Ponadto organizowane są zajęcia warsztatowe oraz wizyty studyjne u pracodawców.

W ramach jednego ze szkoleń: „Aeromonitoring w ochronie środowiska z wykorzystaniem balonu na ogrzane powietrzem" studenci mieli okazję odbyć lot balonem.

Galeria

  • Balon unoszący się w powietrzu

    Balon unoszący się w powietrzu

  • Studenci z opiekunem na tle balonu

    Studenci z opiekunem na tle balonu

  • Przygotowanie balonu do lotu

    Przygotowanie balonu do lotu

Informacje szczegółowe

Beneficjent

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Program

Program Wiedza Edukacja Rozwój

Fundusz

Europejski Fundusz Społeczny

Całkowita wartość projektu

1 153 812,00 zł

Wkład UE 

972 432,75 zł