Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Ruszają szkolenia koordynatorów dostępności

Jesteś koordynatorem dostępności ? Szukasz szkolenia, które pomoże Ci wypełniać Twoje obowiązki ? Właśnie ruszają szkolenia z tego obszaru.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) zawarło już pierwsze umowy z wykonawcami projektów szkoleniowych skierowanych do JST. Docelowo ze szkoleń będzie mogło skorzystać ponad 2 tys. urzędników z ponad tysiąca urzędów z całej Polski. Będą mogli wziąć w nich udział miedzy innymi koordynatorzy dostępności oraz pracownicy odpowiedzialni za zatrudnianie i obsługę klienta ze szczególnymi potrzebami.

Ponadto samorządy biorące udział w projektach będą mogły skorzystać z przeglądu procedur pod kątem zapewniania dostępności. Rekrutacja do projektów skierowana jest wyłącznie do samorządów - pracownicy JST nie mogą samodzielnie zgłaszać się na szkolenia. Szczegóły dotyczące rekrutacji na szkolenia pojawią się wkrótce na stronie MSWiA.

Niebawem rozpoczną się również szkolenia skierowane do koordynatorów dostępności z urzędów centralnych, organizowane przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów (KPRM). Jednak ze względu na ograniczenia epidemiczne, ich rozpoczęcie zostało przesunięte na II kwartał 2021 r. Szczegółowe informacje w tym zakresie zostały przekazane przez KPRM bezpośrednio do instytucji do których adresowane są szkolenia .