Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Rozwiń swoją firmę z Funduszami Europejskimi!

Zastanawiasz się w jaki sposób możesz unowocześnić lub rozwinąć swoją firmę? Mamy na to sposób – koniecznie zapoznaj się z październikową ofertą Funduszy Europejskich!

Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o środki unijne m.in. na projekty z obszaru B+R, innowacji technologicznych czy nauki i edukacji.Oferta funduszowa dla przedsiębiorstw obejmuje 13 naborów z programów ogólnopolskich,  a także 17 naborów z programów regionalnych (w tym 6 nowych konkursów).

Sprawdź, jakie wsparcie możesz uzyskać dla swojej firmy.

Kredyty na innowacje technologiczne

 

Konkurs „Kredyt na innowacje technologiczne” jest przeznaczony dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, które wdrażają nowe technologie. Dzięki temu konkursowi Twoja firma może stać się jeszcze bardziej nowoczesna, a przez to także bardziej konkurencyjna na rynku!

Do aktualnie trwającego naboru wprowadzono wiele ważnych zmian odnośnie warunków otrzymania dofinasowania. M.in. wycofano się z obowiązku wniesienia wkładu własnego w projekt czy rozszerzono katalog kosztów, na jakie można otrzymać dotacje.

Jeśli otrzymasz środki, możesz zakupić patenty lub licencje na rozwiązania technologiczne, nieruchomość czy materiały budowlane na rozbudowę obiektów Twojej firmy.

Aktualnie możesz otrzymać ponad 6 mln złotych na pokrycie wydatków inwestycyjnych (maksymalnie 70% dofinansowania).

Zgłoszenia są przyjmowane do 30 grudnia 2020 roku.

Więcej informacji o konkursie

Start-upy w Polsce Wschodniej

Start-upy to synonim innowacyjności i kreatywności. 

Jeśli chcesz założyć start-up, w Platformach startowych otrzymasz ekspercką pomoc i rozwiniesz pomysł w rentowny model biznesowy. Możesz zgłosić swój pomysł do wybranej platformy. Tam menadżer inkubacji przygotuje szczegółowy plan rozwoju Twojego pomysłu. Po jego realizacji i uzyskaniu pozytywnej rekomendacji możesz starać się o 1 mln złotych na rozwój swojego biznesu w ramach konkursu Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej.

Otrzymane środki będziesz mógł przeznaczyć między innymi na zakup usług doradczych lub eksperckich, na pensje dla pracowników czy promocję swojego projektu.

Więcej informacji

Nowoczesne rolnictwo na miarę jutra

Dzięki innowacjom rolnictwo staje się jeszcze bardziej efektywne i konkurencyjne. Jakość produktów ciągle rośnie, a my każdego dnia możemy kupować świeże warzywa, owoce czy nabiał.

Obecnie trwa nadal nabór do konkursu Szybka Ścieżka AGROTECH, który wspiera właśnie rozwój nowych technologii w rolnictwie.

Biorąc udział w konkursie, będziesz mógł otrzymać dofinansowanie na projekty badawcze i rozwojowe związane m.in. z automatyzacją, robotyzacją czy cyfryzacją w rolnictwie. Na prace i rozwiązania tego typu zostało przeznaczone 100 mln złotych.

Zgłoszenia trwają do 6 listopada 2020 roku. Więcej informacji

Innowacyjność na Dolnym Śląsku

Bez ciągłego rozwoju oraz wprowadzania innowacji nie ma nowoczesnej firmy. Doskonale rozumie to każdy przedsiębiorca

Możliwości rozwoju dla biznesu oferuje gmina Wałbrzych w województwie dolnośląskim. W tym regionie organizowany jest konkurs „Rozwój produktów i usług w MŚP – ZIT AW”.

Jeśli otrzymasz dotacje, łatwiej wprowadzisz na rynek nowe produkty lub ulepszysz dotychczasowe, a także unowocześnisz swoją linię produkcyjną. Dzięki otrzymanym środkom będziesz mógł również uczynić własne przedsiębiorstwo bardziej przyjazne środowisku.

W konkursie szczególnie promowane będą firmy związane z branżami:

  • chemiczną i farmaceutyczną,
  • mobilnością przestrzenną,
  • żywnością wysokiej jakości,
  • surowcami naturalnymi i wtórnymi,
  • produkcją maszyn i urządzeń, obróbki materiałów,
  • technologiami informacyjno-komunikacyjnymi (ICT).

Zgłoszenia trwają do 30 listopada 2020 roku.

Więcej informacji

Sprawdź pozostałe możliwości

To tylko wybrane przykłady konkursów. Poniżej możesz sprawdzić szczegółowe informacje o wszystkich naborach dla przedsiębiorców trwających w październiku

Te dane dostępne są również na portalu Funduszy Europejskich, w zakładce Zobacz ogłoszenia o naborach wniosków.

W znalezieniu oferty odpowiedniej dla Twoich potrzeb pomoże także Wyszukiwarka Dotacji.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Przyjdź, zadzwoń lub wyślij maila bezpośrednio do instytucji organizującej konkurs lub Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Pracownicy i konsultanci udzielą Ci bezpłatnych informacji.