Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Programuj z POWERem!

Chcesz zostać programistą, ale obawiasz się, że nie masz w tym kierunku wykształcenia lub twoje doświadczenie związane jest z inną branżą?

Jeśli tak, projekt Programuj z PO WER jest właśnie dla Ciebie!

W 2020 roku na całym świecie będzie brakowało około 1 mln programistów - specjalistów od pisania programów i aplikacji komputerowych czy tworzenia stron internetowych! Ten trend dotyczy także Polski. Już obecnie brakuje ponad 50 000 specjalistów w tej branży, a szacuje się, że luka na rynku IT będzie się powiększać, pomimo rosnących zarobków.

Cel programu

Odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku pracy jest konkurs Programuj z PO WER, którego uczestnicy nabędą kompetencje niezbędne do podjęcia pracy w charakterze programisty.

Co możesz zyskać?

W ramach projektu będą udzielane nieoprocentowane pożyczki (max. 18 000 zł) na różne formy kształcenia z języków programowania w pakiecie z działaniami służącymi podnoszeniu kompetencji zawodowych, w tym dotyczącymi pozyskania lub zmiany miejsca pracy.

Dla kogo?

Program skierowany jest do osób, które nie znają się na programowaniu i nie mają doświadczenia w branży IT, a chciałyby się przekwalifikować, bez względu na wiek, wykształcenie czy status na rynku pracy.

Uwaga - bonus!

Każdy uczestnik, który ukończy szkolenie i w ciągu 6 miesięcy znajdzie zatrudnienie na stanowisku programisty lub zbieżnym ze zdobytymi kwalifikacjami, będzie zwolniony ze spłaty pożyczki (umorzenie do 100% wartości pomocy zwrotnej).

Warunki przystąpienia

  • minimum średnie wykształcenie,
  • brak wykształcenia wyższego informatycznego oraz kształcenia na kierunku informatycznym,
  • brak doświadczenia w działalności związanej z oprogramowaniem i doradztwem IT,
  • ukończenie „szkolenia próbnego” z zakresu programowania przed udzieleniem pomocy zwrotnej,
  • test sprawdzający potencjał kandydata na programistę

Kiedy?

Rekrutacja do projektu rozpocznie się we wrześniu 2018 r.

Obecnie Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych prowadzi akredytacja firm szkoleniowych do projektu „Programator”.

Pomoc zwrotna jest udzielana na czas kursu, maksymalnie 12 miesięcy.

Chcesz więdzieć więcej? Napisz: programator@tise.pl lub wejdź na www.tise.pl