Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Inkubator Innowacji Społecznych Wielkich Jutra. Temat: Usługi opiekuńcze dla osób zależnych

Opis projektu

Z inicjatywy Fundacji Aktywnej Rehabilitacji Emerytowanych Osób Niepełnosprawnych (FAREON) oraz Kolei Wielkopolskich powstał portal, który ułatwia kojarzenie osób mogących pomóc sobie nawzajem. 

Strona internetowa Podróże KolejLove jest intuicyjna w obsłudze, ma także wersję mobilną. Dodatkowo jest bazą wiedzy o ulgach i uprawnieniach dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów w transporcie kolejowym. Asystując podczas podróży osobie z niepełnosprawnościami można otrzymać zniżkę na bilet, a ulga może sięgnąć nawet 95%.

– Do utworzenia strony Podróże KolejLove zainspirował nas popularny portal kojarzący kierowców samochodów z pasażerami podróżującymi w tym samym czasie i kierunku – dodaje Damian Kołodziejczyk, współtwórca rozwiązania. – W naszym rozwiązaniu zachętą są ulgi w zakupie biletu na przejazd. Opiekunem jest się w trakcie podróży, nie trzeba na to poświęcać dodatkowego czasu. Jednakże ulgi nie są najważniejsze, zachęcamy, by po prostu pomóc drugiej osobie.

FAREON zyskał silnego partnera – Koleje Wielkopolskie. Drużyny konduktorskie i kasjerzy spółki , w ramach współpracy, przeszli szkolenie z zakresu obsługi osób z niepełnosprawnościami.

 – W 2018 r. nasza spółka przystąpiła do rządowego programu Dostępność Plus. Mając codzienny kontakt z pasażerem, widzimy zapotrzebowanie na asystę na wielu mniejszych stacjach. Portal Podróże KolejLove pomaga w znalezieniu opiekuna na czas podróży – mówi Joanna Skubiszyńska, koordynator ds. praw pasażerów i systemu zarządzania jakością Kolei Wielkopolskich Sp. z o.o.

Portal jest jedną z innowacji społecznych, która powstała w ramach większego projektu „Inkubator Innowacji Społecznych Wielkich Jutra”, realizowanego przez spółkę DGA.

Galeria

  • Podróżny i osoba asystująca wchodzący do wagonu

    Podróżny i osoba asystująca wchodzący do wagonu

  • Podróżny i osoba asystująca jadący pociągiem

    Podróżny i osoba asystująca jadący pociągiem

  • Podróżni na dworcu Poznań Główny

    Podróżni na dworcu Poznań Główny

Informacje szczegółowe

Beneficjent

DGA SPÓŁKA AKCYJNA

Program

Program Wiedza Edukacja Rozwój

Fundusz

Europejski Fundusz Społeczny

Całkowita wartość projektu

4 mln zł

Wkład UE

3,8 mln zł