Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Opis projektu

Projekt umożliwił opracowane i przetestowane nowych innowacji społecznych.  „Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” zaprosiło do współpracy organizacje i osoby, które mają konkretne pomysły na poprawę jakości życia osób starszych, zależnych i ich opiekunów. Większość z ponad 150 zgłoszeń, które wpłynęły do „ę”, koncentrowała się na budowie i wzmacnianiu więzi, często międzypokoleniowych.

"Wybraliśmy do testów 28 inicjatyw. Każda z nich dostała 20-50 tys. zł na testy swojego pomysłu. Do ostatniej fazy projektu przeszły cztery pomysły o najwyższym potencjale. Będziemy je upowszechniać na skalę ogólnopolską. Zależy nam, aby stały się one częścią systemowych rozwiązań" – mówi Karolina Śmigiel, koordynatorka projektu.

Pierwsza innowacja  - „Babcia i dziadek z klasą”- zakłada włączenie seniorów w życie szkolnych społeczności. Uczestniczące w „Obiadach terapeutycznych” osoby z niepełnosprawnością intelektualną podczas Warsztatów Terapii Zajęciowej przygotowują posiłki i dostarczają je seniorom. Z kolei, w „Pakiecie opieki wytchnieniowej” oferowane są m.in. wsparcie psychologiczne i rehabilitacja dla opiekunów osób starszych. Czwartą inicjatywą jest „Teatr reminiscencyjny”. Testy tej metody w Ośrodku Alzheimerowskim przyniosły niesamowite efekty – osoby, które nie mówiły, zaczęły wydawać dźwięki i artykułować słowa.

Galeria

  • Obiady terapeutyczne – widok na zastawiony stół

    Obiady terapeutyczne – widok na zastawiony stół

  • Przygotowywanie pierogów w ramach obiadów terapeutycznych

    Przygotowywanie pierogów w ramach obiadów terapeutycznych

  • Uczestnicy teatru reminiscencyjnego

    Uczestnicy teatru reminiscencyjnego

Informacje szczegółowe

Beneficjent

TOWARZYSTWO INICJATYW TWÓRCZYCH "Ę"

Program

Program Wiedza Edukacja Rozwój

Fundusz

Europejski Fundusz Społeczny

Całkowita wartość projektu

2 750 294,00 zł

Wkład UE

2 593 252,21 zł