Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie świdwińskim (III)

Opis projektu

Jedną z grup najbardziej narażonych na brak pracy w powiecie świdwińskim są osoby młode, należące do tzw. grupy NEET, czyli osób nie pracujących, nie uczących się i nie szkolących się.

Brak zatrudnienia najczęściej związany jest z niedopasowaniem posiadanych umiejętności do potrzeb rynku pracy czy brakiem doświadczenia zawodowego. W odnalezieniu się młodym osobom na rynku pracy pomaga udział w projekcie Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie świdwińskim (III). Uczestnicząc w nim, mogą oni skorzystać z indywidualnej, kompleksowej pomocy, która doprowadzi ich do zatrudnienia.

W pierwszej kolejności przeprowadzana jest analiza sytuacji uczestnika i jego indywidualnych predyspozycji. Na jej podstawie każdy uczestnik projektu zostaje zakwalifikowany do odpowiedniej dla niego ścieżki rozwoju. Dla jednych są to staże (do końca 2017 r. wzięły w nich udział 93 osoby), a dla innych bony na zasiedlenie (61 osób) czy też szkolenia. Kolejną formą wsparcia są środki na założenie firmy, a w ich ramach dotacje na start biznesu – ok. 20 tys. zł, doradztwo, pomoc finansowa i porady na pierwszym etapie działania firmy.

Z takiego wsparcia w 2017 r. skorzystały 23 osoby, które rozpoczęły własny biznes. Projekt pokazał, że można dostać wsparcie na odpowiedni sprzęt, materiały czy środki trwałe, aby założyć dowolny rodzaj działalności gospodarczej, tak jak np. naukę jazdy, bawialnię dla dzieci, szkółkę nurkowania czy solarium. Dzięki temu wiele osób spełniło swoje marzenia.

Wśród działalności na lokalnym rynku pojawiła się również m.in. kwiaciarnia oraz niewielki salon fryzjerski. Projekt jest kontynuowany w 2018 r. – przystąpi do niego ponad 100 kolejnych osób.

Galeria

 • Nauka nurkowania

  Nauka nurkowania

 • Nauka nurkowania

  Nauka nurkowania

 • Kwiaciarnia "Koliberek"

  Kwiaciarnia "Koliberek"

 • Kwiaciarnia "Koliberek"

  Kwiaciarnia "Koliberek"

 • Sala zabaw dla dzieci

  Sala zabaw dla dzieci

 • Sala zabaw dla dzieci

  Sala zabaw dla dzieci

 • Solarium

  Solarium

Informacje szczegółowe

Beneficjent

Powiatowy Urząd Pracy w Świdwinie

Program

Program Wiedza Edukacja Rozwój

Fundusz

Europejski Fundusz Społeczny

Całkowita wartość projektu

2 574 486,58 zł

Wkład UE

 2 185 077,71 zł