Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Już w kwietniu dotacje unijne na inwestycje w ludzi, efektywność energetyczną oraz rozwój i ochronę kultury

Pod koniec marca 2017 rusza ponad 10 nowych konkursów w obszarach wspieranych z programów krajowych. W najbliższych miesiącach będzie można starać się m.in. o dotację na aktywizację zawodową, szkolenia i kształcenie oraz innowacje społeczne. Szanse na dofinansowanie mają także rozwiązania poprawiające gospodarowanie energią w przedsiębiorstwach, w tym wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Środki unijne będą również dostępne m.in. na prace konserwatorskie, rozbudowę i remonty obiektów, a także zakup sprzętu i wyposażenia do prowadzenia działalności kulturalnej.

Równocześnie trwają konkursy na działalność badawczo-rozwojową. Jeśli jesteś małym lub średnim przedsiębiorcą możesz pozyskać środki unijne na badania przemysłowe i prace rozwojowe w swojej firmie. Przedsiębiorcy działający w branży elektromobilności nadal mogą starać się o wsparcie na wdrożenie wyników przeprowadzonych lub nabytych prac B+R, prowadzących do uruchomienia produkcji czy nowych usług.

Uczelnie, jednostki naukowe, urzędy oraz instytucje cały czas mogą pozyskać pieniądze na projekty, dzięki którym udostępnią opinii publicznej swoje zasoby. Nabory w tych obszarach zostały przedłużone do końca maja 2017.

Otwarte są również nabory na inwestycje wzmacniające rolę transportu kolejowego np. budowę, modernizację miejskich linii kolejowych, czy zakup lub modernizację taboru pasażerskiego. To tylko przykłady wybranych konkursów.

Szczegółowe informacje o wszystkich trwających naborach w krajowych programach znajdziesz w poniższym zestawieniu (XLSX 21 KB). 

Informacje o konkursach dotyczących regionalnych programow operacyjnych dostępne są tutaj.

Jeśli jesteś zainteresowany konkretnym konkursem i chciałbyś uzyskać dodatkowe informacje na jego temat, skontaktuj się osobiście, telefonicznie lub emailowo z właściwą instytucją organizującą konkurs lub Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich. Pracownicy i konsultanci udzielą Ci szczegółowych informacji na jego temat lub innych interesujących Cię form wsparcia.